Miesto

M.R. Štefánika 112, Tvrdošín
Kontaktuj nás
Address: M.R. Štefánika 112, Tvrdošín

Ponúkame vám široký výber drevených altánkov, domčekov, chát, stánkov, bazénov a mnoho ďalšieho.

Kontaktné údaje

Location
M.R. Štefánika 112 027 44 Tvrdošín
Phone
Mobil : 0903 905 902 Pevná Linka : 043 381 0520
Email
altankyorava@gmail.com

Blog

domceky-chatky.sk
pawilon-ogrodowy

ZÁHRADNÁ PÁRTY ALEBO SPÔSOBY, AKO USPORIADAŤ ZÁHRADNÚ PÁRTY..

Ak máme krásnu  záhradu, bude dokonalým zázemím pre organizovanie príjemných záhradných párty. 

Stretnutia s priateľmi – vo veľkej alebo skromnejšej skupine nám spríjemnia čas. Ak chceme potešiť svojich blízkych alebo špeciálne osláviť nejakú špeciálnu príležitosť, môžeme zorganizovať záhradnú párty. Záhradné párty sú v dnešnej dobe čoraz populárnejšie. 

<em>Záhrada je často zámienkou na stretnutia s priateľmi<em>

Pozvite hostí k stolu

Základom záhradnej párty je pohodlný stôl, ktorý sa dá jednoducho prispôsobiť situácii. Najlepšie je, ak je stolová doska rozkladacia, vtedy si môžeme byť istí, že bez ohľadu na to, koľko hostí pozveme, môžeme ju zväčšiť o ďalšie centimetre, aby sa všetci cítili pohodlne. Ak nemáte rozkladací stôl,stačí mať po ruke ďalšie kusy záhradného nábytku.

Ponúknite pohodlné sedadlá

Samozrejme, povinným spoločníkom záhradného stola sú pohodlné sedačky – stoličky a lavice. Pri kúpe väčšieho množstva stoličiek, najmä pre takúto príležitosť dbajte na to, aby sa dali skladať – teda dať jednu do druhej. Toto riešenie nám umožní obmedziť priestor potrebný na uskladnenie nábytku mimo sezóny.

Stoličky a stôl by mali byť predovšetkým pohodlné. Osobne si teda overujeme komfort, ktorý ponúkajú sedadlá a výšku stola. Snažíme sa kupovať stoličky s podrúčkami. Pre nás ako majiteľov nábytku bude rovnako dôležité, aby sa stoličky dali rýchlo umyť, rýchlo schnúť a zostali dlhodobo hygienické.

Postarajte sa o strechu nad hlavou

 

Pri plánovaní záhradnej párty sa často obávame počasia. Aby ste si trochu uľahčili dilemu a odbúrali starosti, oplatí sa investovať do pevnej strechy nad miestom, kde plánujete párty. Strecha môže byť murovaná, môže byť trvalou konštrukciou, ako napr drevený altánok alebo grilovacia chata alebo môžeme použiť skladacie altánky, stany či dáždniky. Záhradný slnečník, hoci je priestranný a pevný, je dočasným riešením, pričom väčšie konštrukcie nás účinne ochránia aj pred pevnejším dažďom.

Ohrievajte atmosféru a hostí ohrievačom alebo saunou či vírivkou

 

Keď sa počasie zhorší, môžeme našich hostí prekvapiť záhradným ohrievačom vzduchu,alebo drevenou saunou či bazénom a záhradnou vírivkou.Ohrievače vzduchu zvyšujú teplotu na príjemnú úroveň bez ohrievania okolitých predmetov. Ohrievače možno rozdeliť na závesné a podlahové, poháňané elektrinou a plynom. Určite sa v každom priestore nájde miesto pre takéto vybavenie. Hostia sa potešia, keď je na terase po zotmení stále príjemne teplo.

Ak si vezmú plavky,môžete príjemné chvíle stráviť v teplej vode s bublinkami.

Ozdravujúca pre telo aj myseľ je takisto drevená sauna.

Očarte ich krbom

 

Krb nemusí byť murovaný, jeho uvedenie na terasu je jednoduchšie, ako si myslíme. Terasový krb nám umožní priviesť na terasu príjemný oheň a tým sa terasa samotná po zotmení stane veľmi atmosférickou.

Ak máte grilovaciu chatku či záhradný altánok,môžete sa zohriať tam.

Vykúzlite náladu vďaka osvetleniu

 

Atmosféru dotvorí atmosférické osvetlenie počas záhradnej párty. Môžeme použiť čokoľvek, čo sa nám páči – záhradné párty umožňujú jemnú slobodu. Krásne preto budú vyzerať sviečky vo veľkých vázach alebo dózach zdobené čipkou. Môžeme umiestniť lampáše so sviečkami, alebo zavesiť girlandy – tiež zo svetiel na vianočný stromček, ktoré v lete ležia zabudnuté v kartóne. Zaujímavým spôsobom presvetlenia priestoru bude osvetlený záhradný kvetináč, ktorý sa určite stane predmetom obdivu a možno aj závisti nejedného nášho hosťa.

<em>Pohodlné miesto vďaka dobre zvolenému atmosférickému osvetleniu získa osobitý charakter<em>

Zaveste na strom lampáše alebo lampy

 

Záhradná párty?Len pod veľkolepým stromom- kam sa zmestí celá rodina a priatelia. Pre zdôraznenie tohto miesta môžeme na stromzavesiť lampáše alebo svetielka, ktoré vytvoria čarovnú atmosféru.

Dekorácie v kvetináčoch

Zaujímavým akcentom sa stávajú sezónne výsadby farebných kvetov. Môžeme ich pripraviť len na párty, alebo ich nechať ako trvalú záhradnú dekoráciu. Výhodou dekorácií v črepníkoch je ich voľnosť – môžeme ich prestavovať, obmieňať, presádzať, ako sa nám páči.

Vázy na kvety

 

Vázy plné našich kvetov doplnia aranžmán na záhradnej párty. Takéto dekorácie zdôraznia dôležitosť oslavy, vytvoríme špeciálne prostredie pre tieto chvíle. Aby kvety vo váze vydržali dlhšie čerstvé, oplatí sa ich rezať veľmi skoro ráno alebo až večer.

Prírodné dekorácie na stôl

 

Veľmi módne a žiadané budú v záhrade dekorácie z prírodných materiálov – ako plátky dreva, ako držiaky na taniere, alebo šišky, žalude či jarabiny, ako dekorácie do okolia či na stôl. Na obrúsky môžeme dať list, alebo môžu byť držiaky na obrúsky vyrobené z brezovej kôry, prirodzene zvinuté. Ako svietnik môžeme použiť peň s vyrezanými otvormi na sviečky, alebo do vázy dať vrstvu piesku či pekné kamienky a na ne položiť sviečku. Takéto prírodné dekorácie určite zdôraznia záhradný charakter párty.

 

Jedlé kvety

 

Naši hostia budú určite prekvapení jedlými kvetmi, ktoré sa objavia na ich tanieroch. Nasturtium, alebo maceška sú len niektoré z kvetov, ktoré sú známe svojou chuťou.

 

 

<em>Jedlým prekvapením môžu byť aj kvetinové dekorácie<em>
author avatar
lepocreative

Zanechať komentár