Miesto

M.R. Štefánika 112, Tvrdošín
Kontaktuj nás
Address: M.R. Štefánika 112, Tvrdošín

Ponúkame vám široký výber drevených altánkov, domčekov, chát, stánkov, bazénov a mnoho ďalšieho.

Kontaktné údaje

Location
M.R. Štefánika 112 027 44 Tvrdošín
Phone
Mobil : 0903 905 902 Pevná Linka : 043 381 0520
Email
altankyorava@gmail.com

Blog

domceky-chatky.sk
basen-w-ogrodzie-koszty-i-montaz-basenow-ogrodowych

Stavba bazéna v záhrade – nápady, realizácia

Bazén v záhrade je už roky v znamení luxusu. Osvieži v letných dňoch, umožní organizovať nezabudnuteľné párty pri bazéne a jemný šum vody vám pomôže relaxovať alebo meditovať. Aj malý bazén na záhrade poskytuje skvelý komfort – vďaka nemu nepotrebujete využívať verejné kúpaliská či aquaparky. Tým, že bazén je hlavným zameraním vášho vonkajšieho priestoru, môžete vytvoriť ohromujúci a vysoko funkčný dizajn záhrady spolu s dreveným altánkom či detským ihriskom alebo s chatkou na grilovanie.

Dobre navrhnutý a udržiavaný vonkajší pozemok je niečo, čo láka potenciálnych kupcov domov, najmä ak je bazén súčasťou balíka. To znamená, že zvýšite hodnotu svojho domova a dosiahnete vyššiu predajnú cenu za svoj majetok, ak sa budete ďalej pohybovať. Našťastie je stále viac možností, ako rýchlo vybudovať bezpečnú a funkčnú nádrž. Ako urobiť bazén na záhrade?

bazén summer joy

Myšlienka bazéna v záhrade

Na začiatok si poďme rozlíšiť typy bazénov podľa tvaru :

Obdĺžnikový bazén – štandardný a jednoduchý tvar vhodný do moderných a minimalistických záhrad. Keď si spomeniete na vilu s bazénom, ako prvé vás napadne luxusná nehnuteľnosť s obdĺžnikovým bazénom zasadeným do záhrady zabudovanej do zeme.

Štvorcový bazén – jednotlivé malé bazény sa často nachádzajú v luxusných nehnuteľnostiach v afrických a arabských krajinách. Tento tvar bazéna môžete zvoliť napríklad pri zariaďovaní marockej alebo orientálnej záhrady.

Okrúhly bazén – zaoblené vody vyhovujú rôznym štýlom: od horských oblastí, cez typické japonské záhrady, až po minimalistické škandinávske nehnuteľnosti. Kruhový bazén do záhrady vyzerá ako gejzír alebo jazierko.

Bazén s neštandardným tvarom – vodné plochy v rôznych tvaroch a usporiadaniach pripomínajú dovolenku v Grécku, Španielsku, Turecku či iných teplých krajinách. Takéto bazény vyzerajú nádherne v balkánskych záhradách.

Typy záhradných bazénov vzhľadom na ich montáž

Po počiatočnom definovaní štýlu nehnuteľnosti je vhodné zvážiť spôsob inštalácie bazéna. Existujú dva základné typy:

  • Bazén zabudovaný do zeme – takýto objekt sa stavia z betónu alebo s použitím hotových polyesterových bazénov uložených v zemi – vtedy sa takýto bazén na záhrade inštaluje natrvalo . 
  • Bazén umiestnený na zemi – do tejto kategórie patria bazény stojanové, nafukovacie, expanzné, drevené alebo kanadské (plechové), ktoré je možné zložiť a rozložiť. 

Stavba bazéna v záhrade krok za krokom

Príklady prác súvisiacich s inštaláciou domácej záhrady na záhrade prebiehajú v niekoľkých krokoch:

-Realizácia výkopu a armovacej siete.

-Vyliatie bazénovej nádrže, t.j. dna nádrže.

-Stavba a omietanie kotliny.

-Montáž bazénovej techniky (výpusty, trysky, reflektory, priechody, skimery).

-Izolácia bazéna z vonkajšej strany a izolácia stien.

-Obloženie vnútra bazéna geotextíliou.

-Dokončenie vnútra bazéna (keramickým obkladom, sklenenou mozaikou, PVC obkladom alebo iným vodeodolným materiálom).

-Zhotovenie obtoku okolo bazéna – priestor okolo bazéna je možné vyrobiť podľa individuálnych preferencií: obložený panelmi, drevom, dlažbou alebo obkolesený trávou a kvetinovými záhonmi. 

Samotné zemné práce a príprava terénu si vyžadujú použitie ťažkej techniky a dokončenie interiéru bazéna presnosť, čas a zodpovedajúce zručnosti. Nádrž by mala byť postavená z materiálov odolných voči vode a prevádzke a následne riadne izolovaná a dokončená. Vhodný dizajn uľahčuje aj následnú údržbu a čistenie vodného priestoru. Stavbu bazéna v záhrade by preto mali vykonávať profesionáli.

Bazén v záhrade – úpravy, ktoré potešia

Aj malý bazén v záhrade môže pôsobiť luxusne a elegantne. Nižšie sú uvedené 3 návrhy rôznych záhradných úprav:

 Obdĺžnikový bazén na pozemku v minimalistickom štýle. Skvelý nápad na inštaláciu bazéna vedľa modernej budovy.

Malý bazén štvorcového tvaru. Usporiadanie ukazuje, že nemožné neexistuje a že aj na malej ploche v centre mesta je šanca postaviť záhradný bazén.

Luxusný nekonečný bazén , ktorého okraje sú skryté a vytvárajú dojem nekonečnosti. Luxus sa však nemusí obmedzovať len na moderné aranžmány. Tento, medzi stromami a vegetáciou, vám umožňuje pohodlným spôsobom kontaktovať prírodu.

 

A vy, aký štýl a typ bazéna si vyberiete pre svoju nehnuteľnosť? Bude to moderné kúpalisko alebo klasická nádrž? Bez ohľadu na konečný vzhľad pamätajte na bezpečnosť pri stavbe a prevádzke bazéna v záhrade !

 

author avatar
lepocreative

Zanechať komentár