Miesto

M.R. Štefánika 112, Tvrdošín
Kontaktuj nás
Address: M.R. Štefánika 112, Tvrdošín

Ponúkame vám široký výber drevených altánkov, domčekov, chát, stánkov, bazénov a mnoho ďalšieho.

Kontaktné údaje

Location
M.R. Štefánika 112 027 44 Tvrdošín
Phone
Mobil : 0903 905 902 Pevná Linka : 043 381 0520
Email
altankyorava@gmail.com

Blog

domceky-chatky.sk
obyvacka-lol

Pohodlne sa usaďte a relaxujte vo svojej obývačke

Na jeseň trávime oveľa viac času doma. Premenlivé počasie, nízka teplota a pochmúrne počasie vás pozývajú uvariť si šálku obľúbeného čaju a oddýchnuť si v teplom záhradnom domčekuDobre zvolený zahradný domček je srdcom útulného a pohodlného interiéru. Dobre, teda v súlade s estetikou a životným štýlom členov domácnosti. Ako si vybrať ten správny nábytok? Pozývame vás do obývačkovej zóny, kde nájdete rady, inšpiráciu a kvalitné produkty, ktoré zmenia váš interiér.

Pýtate sa, aký nábytok si vybrať do záhradného domčekuDo úvahy treba brať niekoľko najdôležitejších faktorov, ako je veľkosť miestnosti, štýl, akým je zariadená a počet členov domácnosti. Pozor si treba dať aj na druh a farbu látky, detaily – ako je materiál, z ktorého sú nožičky vyrobené – a doplnkové funkcie, a tých môže byť v modernom nábytku naozaj veľa. Nastaviteľné opierky hlavy, funkcie pre relaxáciu a umožňujúce zaujať rôzne polohy a dokonca uľahčiť vstávanie.

 

Kreslo, pohovka, alebo nebodaj kút? Výber nábytku do obývačky je taký široký, že si určite každý nájde to svoje. Môžete si vybrať z rôznych modelov, ktoré sú dostupné v širokej škále látok a ponúkajú veľa možností personalizácie. To všetko preto, aby nábytok, ktorý zaujme reprezentatívne miesto vo vašej obývačke, na 100 % splnil vaše očakávania. Toto je koniec kompromisov! Vyberte si do bytu krásny a pohodlný nábytok a doprajte si chvíľu relaxu.

 

Ste zvedaví, ako sa pohovka, ktorá vám padla do oka, predstaví v rámci ucelenéj záhradnej chatkyAlebo možno hľadáte nápad, ako zariadiť miesto na sedenie vo vašej obývačke? Prinášame vám na to 10 tipov!

1. Myslite vopred

Na zariaďovanie a zariadenie obývačky si vyhraďte dostatok času. Preštudujte si dizajnérske blogy, magazíny o interiérovom dizajne a čerpajte inšpiráciu.

2. Zostaňte nohami na zemi

Študovanie časopisov je prospešné, no niekedy môže byť aj kontraproduktívne. Dizajnové časopisy slúžia pre inšpiráciu – na presnej predstave však nikdy nenaplníte.

3. Nájdite ťažiskový bod

Hovoríme o mieste, na ktorom umiestnite najmasívnejší kus nábytku. Vo väčšine prípadov ide o gauč a kreslá. Ak máte v interiéri krb alebo kachlovú pec, sedacia časť by mala smerovať oproti nim. Vymedzenie ťažiskového bodu je veľmi dôležité. Ťažisko pôsobí ako kotva a poskytuje východiskový bod pre ďalšie zariaďovanie miestnosti. Správne “ukotvený” interiér prináša do priestoru harmóniu.

4. Dovoľte stenám dýchať

Väčšina slovenských obývačiek sa zhoduje v jednom – všetok nábytok je “prilepený” k stene. Je to jednoduchšie riešenie, no miestnosť týmto prístupom zbytočne ochudobňujete.

5. Zvoľte si ohnisko

Ohnisko je miesto, ktoré je v priestore vizuálne dominantné. Má to byť prvok na ktorý každému návštevníkovi pri vstupe do miestnosti padne zrak. Vo väčšine domácností je ním bohužial televízor. Dizajnéri to pokladajú za veľkú chybu. V drevených chatkách ním štandardne býva krb alebo pec.

6. Dodajte vášmu interiéru krivky

Pravé uhly a ostré hrany pôsobia na našu psychiku nepokojným dojmom. Zjemnite túto ostrosť pridaním oblého prvku. Môže ísť o netradičné kreslo, vázu alebo oválnu lampu. Interiér bude pôsobiť priateľskejšie.

7. Mixujte rôzne textúry

Dokonalé a vyleštené povrchy pôsobia častokrát sterilne až nemocnične. Odraz lesklého nábytku zase príliš úhladne a nedá oddýchnuť ani našim očiam. Skombinujte ho s nábytkom a doplnkami s inou textúrou a dosiahnete príjemný vzhľad. Stačí spojiť lesklé s matným, jemné s drsným a uvidíte ten rozdiel.

8. Hrajte sa so svetlom

Vhodne zvolené osvetlenie je kľúčové pri vytvorení tej správnej atmosféry.

9. Nepodceňte zeleň

Zaobstarajte si do zahradného domčeku niekoľko črepníkových rastlín. Buďte kreatívni a namiesto klasického fikusu vyberte aj výraznejšie kvetiny. Dostatočne výrazná rastlina dokáže zmeniť charakter celého interiéru. Na konferenčom stolíku alebo komode by tiež nemala chýbať váza s čerstvými kvetmi.

10. Stop rušivým prvkom

Klasické žalúzie na oknách nikdy nevyzerajú dobre. Pokiaľ nevlastníte zrovna dizajnový alebo drevený kúsok, eliminujte tento rušivý prvok výberom závesov a drapérií. Vhodne zvolená farba dokáže interiér oživiť aj zosvetliť.

Takisto je možnosť riešenie kvalitnej klimatizácie do domu. 

Obľúbenosť drevených stavieb každý rok rastie
Obľúbenosť webovej stránky domceky-chatky.sk venovaných dreveným stavbám akými sú napríklad záhradné domčeky či malé chatky v posledných rokoch stúpa. Dôvodom je fakt že stále viac ľudí hľadá alebo prenajíma tieto typy nehnuteľností na dovolenku alebo dlhodobé bývanie. Jedná sa o trend je poháňaný množstvom faktorov, vrátane rastúcej popularity života v prírode a na vidieku, ako aj nárastu práce na diaľku a potreby zmeny tempa a scenérie.

Prečo je to tak? Jedným z najväčších ťahúňov tohto trendu je rastúca túžba po prirodzenejšom a pokojnejšom životnom štýle. Chaty so svojou tradičnou architektúrou, drevenými interiérmi a malebným prostredím ponúkajú pocit spojenia s prírodným svetom, ktorý v mestskom prostredí len ťažko nájdete. Vďaka tomu sú čoraz populárnejšie ako dovolenkové domy, pričom mnoho ľudí chce uniknúť zhonu mestského života a stráviť viac času v prírode.

Ďalším faktorom, ktorý prispel k popularite chatiek a domčekov je nárast práce na diaľku. Keďže stále viac spoločností umožňuje svojim zamestnancom pracovať z domu, ľudia majú väčšiu flexibilitu pri výbere miesta, kde budú bývať. To viedlo mnohých ľudí k tomu, aby sa rozhodli pre vidieckejšie lokality, kde môžu žiť a pracovať v prirodzenejšom prostredí. Chalety so svojimi priestrannými interiérmi a krásnym prostredím sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú zmenu tempa a scenérie.

Chaty a domčeky zaznamenali nárast popularity v dôsledku rastúceho záujmu o trvalo udržateľný život. Chaty sú často vyrobené z prírodných a obnoviteľných materiálov, ako je drevo, a sú navrhnuté tak, aby boli energeticky efektívne a šetrné k životnému prostrediu. To z nich urobilo atraktívnu možnosť pre tých, ktorí chcú žiť udržateľnejším spôsobom.

Záverom možno povedať, že obľuba webových stránok domceky-chatky.sk venovaných chatám neprišla len tak sama od seba. Veľa úsilia sme vložili do dizajnu kvalitného webu a SEO optimalizácie. SEO agentúra je pri kvalitnom produkte snáď druhou najdôležitejšou náležitosťou. Bez SEO agentúry Váš kvalitný produkt totižto nikto nikdy nenájde. Ak ste podnikateľ, je viac ako na mieste myslieť okrem svojej offline prezentácie aj na tú online a tam to bez experta na marketing nie je možné.

Svadobný kameramankameraman na svadbukameramanfotograffotograf na svadbusvadobný fotograf

 

Zanechať komentár