Miesto

M.R. Štefánika 112, Tvrdošín
Kontaktuj nás
Address: M.R. Štefánika 112, Tvrdošín

Ponúkame vám široký výber drevených altánkov, domčekov, chát, stánkov, bazénov a mnoho ďalšieho.

Kontaktné údaje

Location
M.R. Štefánika 112 027 44 Tvrdošín
Phone
Mobil : 0903 905 902 Pevná Linka : 043 381 0520
Email
altankyorava@gmail.com

Blog

domceky-chatky.sk
Drevené chatky

Oplatí sa mať vlastný dovolenkový dom?

Mnohí z nás snívajú o nespútanom oddychu v krásnom prostredí. Cení sa pohodlie, náhrada domácich podmienok a dovolenková atmosféra. Pre mnohých ľudí je dôležitá možnosť spontánneho oddychu, bez potreby hľadania odporúčaných miest a rezervovania miesta.

Zdá sa, že takéto očakávania najlepšie spĺňajú naše vlastné letné domy, a to aj na malých pozemkoch. Ako výrobca dovolenkových domov by sme radi odpovedali na niekoľko kľúčových otázok.

Prečo kúpiť letný dom?

Dovolenkový dom nám dáva množstvo výhod. V prvom rade je to miesto, kde si vždy môžeme oddýchnuť svojim obľúbeným spôsobom bez toho, aby sme sa museli prispôsobovať ponuke požičovne domov.

Vo svojom vlastnom dovolenkovom dome nemusíte platiť za každý deň pobytu. Môžete si vziať so sebou svojho domáceho maznáčika a prijať ľubovoľný počet ľudí súčasne. Keďže ich vlastné rekreačné domy sú prispôsobené individuálnym potrebám, každý rekreant má neobmedzený prístup k zábave umiestnenej na pozemku. Dovolenkové domy sú tiež skvelou základňou pre atrakcie v okolí.

Navyše na svojom pozemku v letnej chate môžete bývať aj mimo letnej sezóny. Toto riešenie prakticky odstraňuje jedinú nevýhodu domu, kedy v zimnom období objekt so zariadením stojí bez dozoru a je vystavený vlámaniu.

Koľko nás to môže stáť?

K dispozícii máme niekoľko typov rekreačných domov. V prvom rade si vždy môžete kúpiť obyčajný dom, ktorý sa nachádza napríklad na vidieku alebo v blízkosti vášho obľúbeného dovolenkového strediska. Biotopy situované na okraji miest a obcí sú skvelé aj ako prázdninový dom. Keďže takéto stavby sú zvyčajne obklopené malebnými lúkami, sadmi a poliami, aj víkendový pobyt v nich umožňuje intenzívny oddych. Vždy si môžete kúpiť malý pozemok pri jazere alebo lese a postaviť si na ňom útulný drevený letný domček. Je to nielen praktické a módne riešenie, ale aj ekologické a ekonomické.

Kým teda pri využívaní kúpy domu alebo biotopu jednoducho musíme zaplatiť za jeho kúpu a prispôsobenie našim požiadavkám, je ťažké presne naceniť vlastný drevený altánok. Koľko, hoci približne, teda stojí dovolenkový dom? Náklady na výstavbu rekreačného domu sú ovplyvnené dĺžkou výstavby, nákladmi na prenájom stavebnej firmy, cenou projektu a druhom použitých stavebných materiálov.

Jednoduché a malé domy s blokovou konštrukciou, určené len na použitie počas prázdnin, môžu stáť od 2 500. Eur za plochu 20 m2. Rozsiahlejšie varianty s niekoľkými izbami, upraveným podkrovím, terasou a balkónom stoja niečo cez 8 000 Eur. Okrem toho platíte za pripojenie elektriny a vody, ako aj ďalšie vybavenie, ako je úprava vnútorných stien obložením alebo náter domu lakom.

Chata – stojí to za to?

Ak sa snažíme odpovedať na otázku, prečo sa oplatí mať letný domček, treba zvážiť, aký oddych považujeme za najlepší. Ak sa každý rok radi vyberieme na iné miesto a spoznávame nové kúty sveta, vlastný dovolenkový dom pre nás nebude tým najlepším riešením.

Dovolenkový dom je ideálny pre ľudí, ktorí si cenia stabilitu a možnosť oddychu na mieste prispôsobenom ich preferenciám (napr. zariadený v uvedenom dekore) a v špecifickej lokalite (napr. obľúbené, horské alebo prímorské mesto). V tomto prípade budú určite fungovať vaše vlastné rekreačné pozemky s domami. Najmä tým, že máme k dispozícii takéto miesto, jednoducho šetríme dlhé roky jednorazovým finančným výdavkom a len malými poplatkami za služby počas prázdnin.

author avatar
lepocreative

Zanechať komentár